Zadnjo tekmo, ki je odločala o tem, katero moštvo bo zasedlo končno 11. mesto na evropskem prvenstvu divizije A za mladince, je slovenska reprezentanca odigrala proti domačinom, košarkarjem Turčije.  Slovenci so držali pobudo skozi celotni dvoboj, a so gostitelji v zadnji četrtini stopili na plin in ogrozili slavje Slovencev. Zmago Slovenije (71:63) sta z odlično igro predvsem v drugem polčasu zagotovila Matic Vesel in Aljaž Bratec, ki sta skupaj zbrala 29 točk in 17 skokov.

rep_u18_1 Če so prejšnjo tekmo proti Grčiji naši mladinci začeli slabo, so svoj zadnji dvoboj na evropskem prvenstvu začeli precej bolj samozavestno. Z razigrano igro so prišli do hitrega vodstva s 7:0. Kasneje so se Turki približali in dve minuti pred koncem prvega dela prvič na tekmi prešli v vodstvo (15:14).

A tudi drugo četrtino so Slovenci začeli pogumno. Izenačenju pri rezultatu 22:22 je sledil nalet naših mladincev, ki ga je začel Vesel z dvema zadetima prostima metoma. Z delnim izidom 7:0 so prišli do vodstva sedmih točk, ki so ga zadržali do konca prvega polčasa (33:26).

Na dve točki zaostanka so se Truki nato približali že v prvi minuti drugega polčasa (31:33). Pri obeh ekipah je bilo še posebej v tretji četrtini vidno nihanje v igri. Ob koncu tretjih 10 minut so s šestimi zaporednimi točkami slovenski reprezentanti do najvišje prednosti na tekmi – 52:42.

Zaradi strelske suše reprezentance Slovenije, naši niso zadeli dobrih pet minut, so Turki v zadnji četrtini pripravili zasuk in z delnim izidom 14:0 prišli v vodstvo s 56:52. Izbranci selektorja Tomaža Fartka pa so se vrnili in že je kazalo, da bo tekma napeta vse do zadnjega. Rezultat je bil izenačen še štiri minute pred koncem (58:58). A so Slovenci v zadnjih minutah pokazali odlično igro. Vesel je pripomogel z zanesljivo zadetima prostima metoma, Bratec pa z ukradeno žogo v zadnji minuti tekme ter podajo Veselu, ki je z zabijanjem postavil končni izid 71:63.

Aljaž Bratec: 15 točk, 4 skoki, 6 podaj, 3 pridobljene žoge.

Matic Vesel: 14 točk, 13 skokov, 2 pridobljeni žogi.