V 8. kolu Lige Nova KBM je članska ekipa Helios Suns s 63:77 izgubila proti Unionu Olimpiji in zabeležila osmi poraz v tem delu tekmovanja, po katerem nima več možnosti za napredovanje.

Mladi košarkarji, ki jih od konca januarja vodi Dejan Čikić, so bili v prvi četrtini tekme ves čas blizu petnajstkratnim državnim prvakom iz Ljubljane, ki so dobili vseh šest tekem proti Helios Suns v tej sezoni. Kljub temu, da so po 10 minutah zaostajali s 16:18, so prikazali nekaj lepih akcij ter navdušili domače občinstvo.

Takoj na začetku druge četrtine se je pokazala prva premoč prvakov Pokala Spar, ki so z delnim izidom 10:0 prišli do vodstva z 28:16. Domači so po prvem košu v 14. minuti, uspešen je bil Simo Atanacković, začeli manjšati razliko in se z 8:0 približali na 24:28, 4 minute pred koncem polčasa pa na 29:31. Ljubljančani so po devetih zaporednih točkah Jeffersona, Oliverja in Hrovata povedli s 40:29, prvih 20 minut pa dobili z 42:30.

V nadaljevanju se slika na igrišču ni spremenila, Union Olimpija je bila še naprej izrazito boljša in je v 23. minuti drugič prišla do največje prednosti na tekmi (49:30). Še najbolj so se gostitelji izbrancem nekdanjega trenerja Helios Suns Gašperja Okorna približali 10 minut kasneje, ko je Aljaž Bratec zadel svojo drugo trojko na tekmi za 54:65, a so bili gostje dovolj zbrani, da niso dopustili velikega preobrata.

Dejan Čikić, trener Helios Suns:

“Union Olimpija je izkoristila čvrstino in izkušnje ter zasluženo zmagala. Zadovoljni smo lahko s pristopom naših mladincev, ki so se kljub pomanjkanju izkušenj korektno upirali večji del tekme.”