Repriza Superpokala Ljubljančanom

Za Ljubljančane je to četrti zaporedni naslov v slovenskem superpokalu, hkrati pa sedma zaporedna lovorika na domačih parketih. Tako v minuli sezoni kot v 2021/22 so osvojili vse tri možne naslove – superpokal, pokal Spar in Ligo Nova KBM. Košarkarji iz Domžal, ki odslej nastopajo z imenom Kensai Helios, so izgubili šesti finale v nizu proti Cedeviti Olimpiji. Slednja je zadnji poraz v tekmah za lovoriko doživela v polfinalu pokala Spar 2021.

Najboljša strelca pri Cedeviti Olimpiji sta bila Luka Ščuka, ki je v dobrih 23 minutah na parketu dosegel 21 točk ob metu iz igre 7:11 (trojke 5:9), ter Amadou Sow, ki je ob 9 skokih zbral 13 točk. Za Domžale sta največ točk dosegla Miloš Glišić (18, 5 skokov) in Tibor Mirtič (13 točk, 10 skokov).

Najboljši pri Domžalčanih tokrat Tibor Mirtič.

Uvod v novo sezono na domačih parketih – sezona Lige Nova KBM se bo začela v sredo z obračunom Krka – Šentjur in nadaljevala konec tedna – je zasluženo pripadel Cedeviti Olimpiji. Zasedba iz Ljubljane, ki jo vodi italijanski trener Simone Pianigiani, je upravičila vlogo favorita in po slabih nastopih v regionalnem tekmovanju, vpisala prvo uradno zmago v novi sezoni.

SUPERPOKAL 2023

ZMAGOVALEC: CEDEVITA OLIMPIJA

NAJKORISTNEJŠI IGRALEC: Luka Ščuka (Cedevita Olimpija)

ZGODOVINA SUPERPOKALA

2023, Kranj: Cedevita Olimpija (Cedevita Olimpija : Kansai Helios Domžale 112:85)

2022, Škofja Loka: Cedevita Olimpija (Cedevita Olimpija : Helios Suns 112:85)

2021, Ljubljana: Cedevita Olimpija (Cedevita Olimpija : Krka 78:71)

2020, Kranj: Cedevita Olimpija (Krka : Cedevita Olimpija 67:78)

2019, Podčetrtek: Koper Primorska (Koper Primorska : Hopsi Polzela 106:74)

2018, Ljubljana: Sixt Primorska (Petrol Olimpija : Sixt Primorska 71:83)

2017, Ljubljana: Petrol Olimpija (Petrol Olimpija : Krka 94:76)

2016, Podčetrtek: Krka (Helios Suns : Krka 78:81)

2015, Škofja Loka: Tajfun (Tajfun : Krka 72:60)

2014, Šenčur: Krka (Krka : Union Olimpija 68:65)

2013, Portorož: Union Olimpija (Krka : Union Olimpija 60:63)