Košarkarji Kansai Heliosa so dosegli tretjo zmago in so ob Krki edini neporaženi v Ligi Nova KBM. Na vročem parketu dvorane Tivoli so v napeti končnici premagali Ilirijo s 95:90.

Gostitelji so na začetku zadnje četrtine povedli z 79:69, a nato slabo odigrali zaključek in doživeli drugi poraz v sezoni. Domžalčani so minuto in pol pred koncem s košem kapetana Blaža Mahkovica povedli z 88:86. Finski organizator igre Perttu Blomgren je nato dodal tri točke, dve nešportni osebni napaki Aneja Orla pa sta dokončno odločili tekmo v prid gostov.

Pri Domžalah sta bila odlična Rok Nemanič s 26 točkami in metom za tri točke 6:7 (skupno met 8:11) ter Tibor Mirtič, ki je dosegel dvojni dvojček z 22 točkami (met 10:15) in 10 skoki. Pri domačih je Luka Kureš zbral 19 točk.

V naslednjem kolu bo Ilirija gostovala v Novem mestu (18. oktobra), Domžalčani pa bodo gostili zasedbo LTH Castings (20. oktobra).