Košarkarji Kansai Heliosa so v derbiju 12. kola Lige Nova KBM zabeležili deveto zmago z 85-67 proti Iliriji in tako popravili spodrsljaj iz začetka tedna, ko so izgubili proti ECE Triglavu.

Za Ilirijo je bil to peti poraz v sezoni oziroma drugi na zadnjih osmih tekmah v Ligi Nova KBM. Proti Domžalčanom so izgubili tudi prvo tekmo sredi oktobra.

Po izenačenem prvem polčasu so gostitelji odločilno razliko naredili v tretji četrtini, ki so jo dobili s 26:17. Ljubljančani so se v zadnji četrtini približali na 72:64, bližje pa jim ni uspelo priti.

Prvo ime tekme je bil Miloš Glišić, ki je s 24 točkami (met iz igre 10:12, trojke 4:6) in 12 skoki prišel do statističnega indeksa 37. Pri gostih je največ točk dosegel Mirko Mulalić (19), najvišji indeks pa je imel Sergej Macura (23).

STATISTIKA

Najboljša tekma Žige Daneva proti bivšim soigralcem.

Ilirijo v tem koledarskem letu čaka domača preizkušnja s Krko, Kansai Helios pa bo v 2023 stopil na parket še 26. decembra, ko ga čaka gostovanje v Škofji Loki.