Domžalčani so po izenačenem prvem polčasu v nadaljevanju tekme brez večjih težav prišli do prve zmage v četrtfinalu.

Možnost, da potrdijo napredovanje, bodo imeli na drugi tekmi 8. maja, ki bo ob 18.30 na terenu današnjih gostov iz Podčetrtka.

Do polovice je kazalo na izenačen razplet, saj je bilo ob polčasu le 48:46 za domačo zasedbo. Tudi nekaj minut drugega dela je bila gostujoča ekipa Terme Olimia še blizu, potem pa so Domžalčani počasi, a zanesljivo stopnjevali ritem in višali razliko, ki je pred zadnjimi desetimi minutami znašala +14.

Približno takšna je bila tudi večji del zadnje četrtine, vmes je bilo sicer že tudi 90:70, tako da je domžalsko moštvo brez težav končalo dvoboj z zmago.

Pri domačih sta strelsko izstopala Blaž Mahkovic z 28 in Malcolm Bernard s 25 točkami, pri poražencih je bil najbolj učinkovit Simo Atanacković s 17.